Вівторок, 18 листопада 2014 08:51

Наш Шевченко

Традиційно до річниці з дня народження або смерті Т.Г. Шевченка видаються розвідки, друкуються статті, виголошуються промови задля вшанування пам'яті поета. Монографія «Наш Шевченко», яку 12 листопада 2014 року було репрезентовано студентам та викладачам ЧДТУ в межах інформаційного дня кафедри філософії у науковій бібліотеці навчального закладу, не є виключенням з такого погляду, адже її видано до 200-ї річниці з дня народження поета. Та це зовсім не означає, що звернення до творчості митця – лише данина ритуалові, як прийнято у всьому світі щодо визначних в історії постатей, бо йдеться про Шевченка, йдеться про Україну, йдеться про українців. І тут, безсумнівно, простежується особливий зв'язок між поетом та його народом, зв'язок, усвідомлений й наголошений ним самим у поезії «І мертвим, і живим, і ненародженим…», зв'язок, що засвідчує: жоден, хто тільки знайомиться, хто читає або багаторазово перечитує писане Шевченком не залишається байдужим. Звісно, емоційні та інтелектуальні реакції поетових читачів різні, як різними світоглядово є самі читачі, але те, що Шевченко, ніби нерв, больовий чи дражливий, пронизує кожного сумнівів не викликає. І саме тому, що національний поет сучасний завжди, поки живе його нація, актуальними були і залишаються все нові спроби його прочитання, адже, з огляду на зміни культурних реалій, кожна нова рецепція відкриває чи по-своєму переосмислює нові факти, ідеї, почуттєві та смислові нюанси.

Реалізації даного проекту сприяла творча та інтелектуальна співпраця науковців п’яти кафедр університету – філософії (доц. Дроздова Т. О., доц. Кулєшов О. В., доц. Гудима І. П.), історії України (проф. Бушин М. І.,проф. Лазуренко В. М.), української мови та загального мовознавства (доц. Пчелінцева О. Е., доц. Сидоренко Л. М., доц. Кухарєва-Рожко В. І., доц. Ракшанова Г. Ф., доц. Дядюра Г. М.) дизайну (проф. Романенко Н. Г., проф. Храмова-Баранова О. Л., Вискварка Я.М.), радіотехніки (Даник В. О.), – що дозволило хоч трохи відобразити багатогранність постаті митця. Особливістю монографії стала участь у її оформленні студентів різних факультетів ЧДТУ, чиї художні роботи демонструють сучасне образне сприйняття творчості митця.

Адміністрація університету відзначила талановиту молодь подяками, які були вручені під час заходу. Серед нагороджених: Лисенко Ірина (ІТП-123), Копейка Аліна (ІТП-123), Анічіна Євгенія (ПР-122), Вялова Аліна (Б-22), Возний Богдан (Б-21), Луценко Сергій (ДЗ-13), Ільїн Віталіна (ТБВ-26), Сіваченко Максим (КМ-125), Рудик Ірина (ТБВ-26), Кагамлик Інна (ПР-122), Заремба Ольга (ДЗ-13), Красненко В’ячеслав (СП-126), Очеретяна Тетяна, (ДЗ-13).

Окрасою заходу стали вокальні виступи викладача кафедри радіотехніки, члена Спілки письменників України Даника В.О, що виконав авторську пісню «Скажи, Тарасе, в мить важку», та дуету студентів другого курсу факультету інформаційних технологій і систем Панова Дмитра (КМ-135) та Богун Олени (СКС-137), що виконали народну пісню на слова Т.Г. Шевченка «Зоре моя, вечірняя…»

Кафедра філософії висловлює щиру подяку всім, хто взяв участь у презентації, а також колективу наукової бібліотеки ЧДТУ за надану підтримку та допомогу у проведенні заходу.

Галерея зображень