,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини У ЧДТУ відкрилася виставка робіт промислового дизайну
Четвер, 26 жовтня 2017 09:36

У ЧДТУ відкрилася виставка робіт промислового дизайну

У ЧДТУ відкрилася виставка робіт промислового дизайну

25 жовтня у Черкаському державному технологічному університеті відбулося відкриття виставки дизайн-проектів студентів та викладачів кафедри дизайну спеціалізації «Промисловий дизайн».

 

Кафедра дизайну продовжує дивувати своїми надзвичайними роботами, - наголосив у вітальному слові в.о.ректора ЧДТУ Олег Григор. -  Ми пишаємося тим, що два проекти кафедри дизайну Smart-зупинка громадського транспорту UniverSITY та поліфункціональне «розумне» місце для відпочинку Smart rest беруть участь у конкурсі «Громадський бюджет 2017 рік». Тож, зараз нам необхідно об’єднати всі зусилля та активно проголосувати за наші ініціативи, аби вони набрали необхідну кількість голосів та могли втілилися найближчим часом. До того ж, промисловий дизайн має унікальну особливість – не залишатися непоміченим. Сьогодні жодне підприємство не обходиться без професійного дизайнера, відтак, ця спеціальність дуже перспективна та конкурентоспроможна на ринку праці.

       

Промисловий дизайн являє собою, стратегічний процес розв’язання проблем, що просуває нововведення та призводить до поліпшення якості життя за допомогою інноваційних продуктів, систем, послуг і досвіду.

Промисловий дизайн усуває розрив між тим, що є, і тим, що можливо; використовує творчий підхід для розв’язання проблем та спільного створення рішень, задля вироблення продукту, системи, сервісу, досвіду роботи, або бізнесу, якомога краще.

Промисловий дизайн забезпечує більш оптимістичний погляд на майбутнє, рефреймінг проблеми як можливості. Він пов’язує інновації, технології, дослідження, щоб уможливити нове значення і конкурентну перевагу в економічній, соціальній та екологічній сферах.

На виставці представлені студентські проекти з основної профільної дисципліни фундаментального циклу «Дизайн-проектування», яка викладається паралельно у комплексній взаємодії з дисциплінами «Макетування» і «Комп’ютерне моделювання» при підготовці дизайнера вищої кваліфікації спеціалізації «Промисловий дизайн» Черкаського державного технологічного університету.

Дизайнерська діяльність реалізується в процесі проектування, яке дає змогу послідовно опановувати основні професійні методи – від стайлінгу форми, естетичної модернізації речей до художнього конструювання одиничних виробів, системного дизайну і дизайн-програмування. У наш час індустріальний дизайн перетворився на інструмент, необхідний для розробки концепції продукту. Проектуючи, дизайнер визначає формальні якості промислових виробів, що включають не лише зовнішні характеристики виробу, але, перш за все, ті структурні і функціональні взаємозв’язки, які перетворюють виріб на єдине ціле.

Комп’ютерне моделювання в дизайні останнім часом набуло значного поширення, завдяки чому можна представляти об’єкт із дрібними деталями, виконувати за короткий термін значну кількість варіантів проектованого об’єкта. Комп’ютерне моделювання дає змогу представити об’єкт у незвичайному ракурсі, поділитиоб’єкт на складові, виділити найбільш важливі вузли та елементи, виграшно продемонструвати особливості та переваги проектованого об’єкта.

Проектну графіку, виконану з використанням комп’ютерних програм, розглядають як засіб предметної творчості з особливою виразністю.

Макет виробу дає наочне уявлення про його форми, пропорції, розміщення деталей і елементів, колірно-фактурне вирішення тощо. Макет дає можливість відтворювати і вивчати різні явища в лабораторних умовах, сприяє механізації процесу проектування, дозволяє оперативно отримувати наближені до натури матеріали випробувань дизайнерських об’єктів.