,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини Покладанням квітів до пам’ятника «батьку Української Конституції» Михайлу Сироті в ЧДТУ розпочалися урочистості з нагоди 22-ї річниці прийняття Основного Закону України
Вівторок, 26 червня 2018 15:46

Покладанням квітів до пам’ятника «батьку Української Конституції» Михайлу Сироті в ЧДТУ розпочалися урочистості з нагоди 22-ї річниці прийняття Основного Закону України

Покладанням квітів до пам’ятника «батьку Української Конституції» Михайлу Сироті в ЧДТУ розпочалися урочистості  з нагоди 22-ї річниці прийняття Основного Закону України

Напередодні Дня Конституції на Площі Знань Черкаського державного технологічного університету відбулися обласні  урочистості з нагоди 22-ї річниці прийняття Основного Закону України. Вже традиційно очільники міста та області, освітяни, військові, громадські діячі  вшанували пам’ять видатного земляка – «батька української Конституції» Михайла Сироти, схиливши голови на знак пошани та поклавши квіти до його погруддя.

Михайло Дмитрович Сирота народився в Черкасах у сім’ї науковців. Пройшов шлях від студента до проректора із навчальної роботи Черкаського інженерно-технологічного інституту  (нині – Черкаський державний технологічний університет. У день ухвалення Конституції України народний депутат України Михайло Сирота протягом 15 годин простояв за трибуною Верховної Ради України, відстоюючи права та обов'язки громадян України, що були прописані в новому основному законі держави. За це він отримав почесне ім'я «батька української Конституції».

Всі фотографії можна переглянути на Flickr

28 червня 1996 року день перемоги українців за самовизначення. Особливо цінно, що «батьком Української Конституції» є наш земляк Михайло Сирота, який своїм прикладом, самовідданістю продемонстрував, як треба любити Україну, – наголосив у вітальному слові голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко.

Заступник міського голови міста Черкаси Ігор Волошин передав щирі вітання з визначним днем від міського голови Анатолія Бондаренка, депутатського корпусу та виконавчого комітету.

–   Я пишаюся тим, що закінчував двадцяту школу Черкас – ту саму, яку за кілька років перед тим закінчив Михайло Сирота. Я радий, що виховувався на його прикладі –  мужності, справжнього державотворця, – зазначив заступник міського голови міста Черкаси Ігор Волошин. – Прийняття Основного Закону України ознаменувало фундаментальне закріплення нашої незалежності, задекларувало багаторічне прагнення українців до самостійної, незалежної, соборної, самодостатньої держави.

Після вітальних виступів Юрій Ткаченко та Ігор Волошин урочисто вручили відзнаки та нагороди освітянам та військовим. Зокрема, від імені міського голови Анатолія Бондаренка, Ігор Волошин вручив ректору Черкаського державного технологічного університету Олегу Григору  цінний подарунок – іменний годинник.

Ми пишаємося, що саме студент Черкаського державного технологічного університету, який згодом був викладачем, доцентом, проректором, став «батьком Української Конституції», – наголосив у своєму виступі ректор ЧДТУ Олег Григор. Університет ставить за мету підготувати ще не одного державного діяча. Ми завжди пишаємося високими досягненнями і здобутками наших випускників.

Зі свого боку кандидат технічних наук, доцент кафедри механіки, поліграфічних машин і технологій ЧДТУ, рідна сестра Михайла Сироти Людмила Дмитрівна Мисник у своєму виступі теплими словами згадала брата та подякувала за увіковічення його пам’яті.

–   Кажуть, що час лікує. Але час дає можливість заспокоїтися, поглянути назад, а пам’ять, співчуття та щирість дійсно лікують та допомагають, – запевнила Людмила Дмитрівна. – Я вірю, якщо ми будемо думати, жити, діяти, керуючись словами, які були життєвим кредом Михайла Сироти: «Усвідомлюючи відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішніми і прийдешніми поколіннями...», то Україна переможе, розквітне, тут будуть сміятися і зростати діти.