,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Про університет Музеї ЧДТУ АУДИТОРІЯ БОЙОВОЇ І ТРУДОВОЇ СЛАВИ ЧЕРКАЩИНИ

АУДИТОРІЯ БОЙОВОЇ І ТРУДОВОЇ СЛАВИ ЧЕРКАЩИНИ

Аудиторія Бойової і Трудової слави Черкащини створена відповідно до наказу ректора Черкаського державного технологічного університету професора Ю.Г.Леги (№81/04 від 25 березня 2010 р.) у  зв’язку з відзначенням 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні  1941 – 1945 рр.

 

З письмовими листами-клопотаннями про доцільність відкриття в одному з провідних навчальних закладів регіону – Черкаському державному технологічному університеті Аудиторії бойової і трудової слави Черкащини у лютому 2010 р. на ім’я ректора університету звернулись відразі дві поважні громадські організації: за дорученням президії Черкаської обласної організації ветеранів (голова В.М. Веретільник) і правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України (голова – В.М. Мельниченко).

Метою відкриття Аудиторії бойової і трудової слави Черкащини є національно-патріотичного виховання молодого покоління на героїчному прикладі людської мужності в роки Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 рр., повоєнного та сучасного трудового героїзму українського народу.

Відповідальним за створення експозицій аудиторії був призначений на той час помічник ректора з гуманітарної освіти та виховання, кандидат історичних наук, доцент, заступник голови правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України В.М. Лазуренко.

STF_8514а

06 травня 2010 р. в аудиторії №712 першого корпусу Черкаського державного технологічного університету за участю керівництва університету, істориків,  краєзнавців, ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 рр., професорсько-викладацького складу університету, студентства відбулось урочисте відкриття навчальної Аудиторії Бойової і Трудової слави Черкащини.

На експозиційних стендах, розміщених в аудиторії, подається інформація про основні події періоду Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 рр. як в цілому, так і зокрема ті, що відбувались на Черкащині. Подано інформацію про основні події періоду зазначеної війни в кожному з районів Черкащини; про відомих уродженців Черкащини – видатних постатей періоду війни; про черкащан – Героїв Радянського Союзу; про основні військові операції періоду війни на теренах Черкащини; про національно-патріотичну роботу в ЧДТУ; про повоєнну відбудову Черкащини; про черкащан – Героїв Соціалістичної Праці; про Героїв України – уродженців Черкаської області.

В аудиторії також розміщені два експозиційні вітражі з експонатами, в яких розміщена інформація про бойовий і трудовий шлях жителів Черкащини починаючи з 1941 р. донині, тощо.

07 травня 2010 р. відповідно до наказу ректора ЧДТУ (№116/01 від 07 травня 2010 р.) навчальна Аудиторія Бойової і Трудової слави Черкащини закріплена за кафедрою історії України (завідувач кафедри професор В.М. Лазуренко).

Аудиторія слугуватиме базою для проведення кафедрою історії України, Центром культури та виховання ЧДТУ різного роду круглих столів, семінарів, засідань дискусійних клубів, конференцій тощо.

STF_8611б