,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Кафедра фізики

     Кафедра «Фізики» була створена на базі Черкаського загальнотехнічного факультету Київського інженерно-будівельного інституту в 1961 році. До 1984 року кафедра мала назву «Фізики і хімії». З 1984 року на базі кафедри з'явилася спеціальність «Радіотехніка» і кафедра дістала назву «Фізики та радіотехніки». З 1990 року кафедра «Фізики» існує як самостійна. На кафедрі працює 8 співробітників, в тому числі: один професор, два доцента, три старших викладача та два cпівробітника навчально-допоміжного персоналу.

Кафедра фізики має чотири повністю укомплектовані навчальні лабораторії: «Механіки та молекулярної фізики» (лаб.306-2)«Електромагнетизму» (лаб.312-2)«Оптики» (лаб.313-2)«Фізики твердого тіла» (лаб.309-2), які обладнані необхідною кількістю приладів. В навчальній роботі та наукових дослідженнях використовуються також експериментальні установки науково-навчального лабораторного комплексу кафедри «Перспективні технології та обладнання» до складу якого включені: «Лабораторія вакуумної техніки та електронно-променевих методів обробки» (лаб.010-1), «Лабораторія атомно-силової мікроскопії та нанометричних досліджень» (лаб.305-2), «Лабораторія прикладної оптики та оптотехніки» (лаб.310-2).

На кафедрі фізики постійно діє наукова школа прикладної фізики, в рамках діяльності якої здійснюється науково-дослідна робота за такими напрямами: електронна мікрообробка оптичних матеріалів, фізика тонких плівок та наноструктур на їх основі, наноструктурний аналіз діелектричних матеріалів, фізичні методи аналізу порошкових матеріалів, фізико-математичне моделювання технологічних процесів мікрообробки матеріалів, автоматизація технологічних процесів мікрообробки матеріалів, горіння та пожежна безпека металізованих конденсованих систем піротехнічного типу.

 

Завідувач кафедри: навчальний корпус № 2, каб. 311
Кафедра: навчальний корпус № 2, каб. 307
адреса: бул. Т.Г.Шевченка, 460, м.Черкаси, 18006
роб.тел.: +380 472 730 257
@-пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.