Ви тут: ЧДТУ Будівельний факультет Кафедра хімічних технологій та водоочищення Новини кафедри Зустріч в Піднебесній в рамках проекту «Водна Гармонія»
Середа, 15 листопада 2017 18:55

Зустріч в Піднебесній в рамках проекту «Водна Гармонія»

Робоче засідання з представниками найбільших підприємств Китаю, які працюють в сфері водоочистки і водопідготовки, відвідування школи, в якій навчання проводитися за новітніми методиками, екскурсія лабораторіями, обладнаних за останнім словом техніки, обговорення питань купівлі обладнання для партнерів, розробка нових лабораторних курсів і багато інше стало предметом обговорення в рамках восьмої проектної зустрічі в Цзинані, що була організована Університетом Шаньдун Цзяньчжу (SJU), проходила з 2 по 6 листопада 2017 року і в якій взяли участь завідувач кафедри ХТВ проф. Столяренко Г.С., ст. викладач кафедри Фоміна Н. М. та аспірант ЧДТУ Шмиголь С.О.

Зустріч почалася з офіційної частини, на якій присутній проректор SJU привітав партнерів проекту в університеті. За його словами, проект «Water Harmony Erasmus+» є важливою частиною міжнародної діяльності SJU, а також сказав, що дуже радий гармонізації навчальних програм з партнерами з усього світу.

Команда проекту відвідала державну початкову школу міста Цзинань і провела для дітей короткі презентації про країни-учасниць проекту, підкресливши важливість вивчення англійської мови і заохочуючи амбіції майбутніх студентів до міжнародної освіти.

Традиційним і, беззаперечно, одним з найважливіших активностей в рамках проектної зустрічі було проведення наукового семінару на тему «Стічні води – невикористаний ресурс», присвячений повторному використанню води та вилученню цінних ресурсів зі стічних вод. Партнерами були підготовлені наступні виступи:

1. Повторне використання стічних вод та відновлення ресурсів, Harsha Ratnaweera, NMBU (Норвегія);
  2. Цінності в фільтратах/ресурси з «чорної води»?, Martin Oldenburg, UAS-OWL (Німеччина);
  3. Циркулярність в процесах управління стічними водами, Zakhar Maletskyi, NMBU (Норвегія);
  4. Управління стічними водами в харчовій промисловості, Michał Smoczyński, UWM (Польща);
  5. Мікроводорості для відновлення поживних речовин та виробництва енергії, Ketheesan Balachandran, UoJ (Шрі-Ланка);
  6. Потенціал повторного використання стічних вод в Шрі-Ланці, S B Weerakoon, UoP (Шрі-Ланка).

А також була проведена окрема сесія з представниками великих підприємств, які працюють в сфері водоочистки (Everbright Water Company, Shandong Elong Environmental Protection Co Ltd, Shuifa Group Co Ltd, Origin Water). Унікальним шансом для представників університетів стала можливість продемонструвати свої наукові розробки представникам китайського бізнесу. Партнерами було представлено три практичних ідеї, серед яких одне ноу-хау було представлено завідувачем кафедри ХТВ проф. Столяренко Г.С. Виступи мали наступні теми:

1. Недорогий інноваційний метод для забезпечення безпеки питної води, Віктор Гевод, ДВНЗ «УДХТУ»;
  2. Використання промислових відходів («Red mud») у обробці води, Ольга Сангінова, НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського»;
  3. Використання механічної кавітації в процесах очистки стічної води, Геннадій Столяренко, ЧДТУ.

Крім цього, на зустрічі було обговорено ряд адміністративних і фінансових питань, поставлено нові завдання і розподілені обов'язки, а також була запущена робота над розробкою лабораторних курсів, які будуть доповнювати практичними навичками розроблені лекції.

Так як цей рік був дуже насичений мобільностями, то це питання було виділено в окрему сесію. Про жовтневу мобільність 2017 року шести викладачів з Німеччини, Польщі та Норвегії в НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» розповів доктор Захар Малецький. Студентами-учасниками від Університету Шаньдун Цзяньчжу Літньої Школи 2017 року, що проходила в червні-липні на базі Норвезького університету природничих наук, була підготовлена презентація про проведений час. Сергій Шмиголь, аспірант ЧДТУ, розповів про річні мобільності студентів з України в університети Німеччини і Польщі.

Найближчими активностями в рамках проекту будуть: мобільність шести викладачів з університетів України до Вармійского-Мазурського університету м. Ольштин (Польща) 10-16 грудня 2017 року; мобільність шести викладачів з університетів України в Університет природних наук (м. Гекстер, Німеччина) 8-13 січня 2018 року; IX проектна зустріч учасників проекту в Університеті Джафни (Шрі-Ланка) з 23 по 27 лютого 2018 року.

Учасники проектної зустрічі в місті Цзинань висловлюють свою подяку за якісну організацію заходів, що дало можливість не лише плідно попрацювати, але і в повній мірі насолодитися унікальною кухнею, мистецтвом та іншими культурними особливостями Китайської Народної Республіки. З нетерпінням чекаємо на нові зустрічі сім'ї «Water Harmony Erasmus+»