Ви тут: ЧДТУ Будівельний факультет Кафедра хімічних технологій та водоочищення Новини кафедри Зустріч членів міжнародного проекту "Water Harmony Eurasia II" в Таджикистані
П'ятниця, 20 жовтня 2017 17:09

Зустріч членів міжнародного проекту "Water Harmony Eurasia II" в Таджикистані

В сонячному Таджикистані, з 29 вересня по 4 жовтня 2017 року, відбулася четверта робоча зустріч в рамках проекту «Water Harmony Eurasia-II» («Водна Гармонія - ІІ»), в якій від Черкаського державного технологічного університету взяли участь доценти кафедри хімічних технологій та водоочищення – Громико Андрій Володимирович і Солодовнік Тетяна Володимирівна та представники університетів-партнерів з Білорусі, Молдови, Казахстану, Киргизстану, Норвегії, двох університетів Таджикистану, а також делегації від Українського державного хіміко-технологічного університету (м. Дніпро), Національного університету водного господарства (м. Рівне), Національного технічного університету України «Київський політехнічний університет ім. І. Сікорського.

В ході робочих сесій учасниками було розглянуто ряд важливих питань по реалізації проекту та звіт про діяльність відповідно напрямків проекту, а саме:

• Результати літної школи для студентів в Норвегії в 2017 році та підготовка до школи 2018 р.
  • Рівень володіння студентами англійською мовою: нові вимоги, оцінка навичок, плани з розвитку.
  • Розвиток навчальних програм.
  • Залучення партнерів до керівництва і захисту MSc і PhD.
  • Подвійні дипломи.
  • Робота над підручником: правки і наповнення новими главами.
  • Забезпечення якості навчальних матеріалів.
  • Закупівлі обладнання по проекту.
  • Питання підготовки лекційних та методичних матеріалів.
  • Шляхи організації та розвитку дистанційного навчання в рамках проекту.
  • Залучення партнерів та приватні організації в міжнародні конференції.
  • Залучення асоційованих університетів і державних організацій.
  • Розвиток спільних наукових досліджень і спільні наукові публікації в Scopus.
  • Інформаційні ресурси проекту та комунікації в проекті, брошура проекту.
  • Інновації та підприємництво.
  • Планування одноденних семінарів.
  • Залучення партнерів до нових проектів.

В рамках зустрічі було проведено семінар за участю державних природоохоронних органів Таджикистану та науковий семінар в національному патентно-інформаційному центрі м. Душанбе, де розглядались питання присвячені сучасним проблемам та перспективам розвитку у водному секторі, питання управління якістю річкової води, дослідження і інновації в області водопостачання та управління стічними водами а також важливе питання підготовки спеціалістів в області водопідготовки.

Учасники зустрічі мали змогу відвідати лабораторії Горнічо-металургійного інституту (м. Худжанд) і Таджикського технічного університету (м. Душанбе) та спостерігати роботу студентів на сучасному аналітичному обладнанні, закупленому в рамках проекту.

Крім інтенсивної робочої програми таджикським колегам вдалось організувати для учасників зустрічі цікаву культурну програму з відвідуванням музею-палацу Арбоб (м.Худжанд), Гиссарської фортеці та історико-етнографічного музею (м.Душанбе), а також учасники проекту з великим задоволенням прийняти участь у зборі вражаю хлопку на дивовижних ланах цієї плодовитої землі.

В кінці зустрічі координатор проекту професор Харша Ратнавіра (Норвегія) подякував організаторам та всім учасникам за плідну працю та озвучив свої сподівання, що наступна зустріч, яка відбудеться в Руспубліці Молдова (травень 2018) буде не менш цікавою та плідною.