,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Будівельний факультет Кафедра хімічних технологій та водоочищення Новини кафедри Літня школа в Норвегії для студентів хіміків-водників
Четвер, 20 липня 2017 23:49

Літня школа в Норвегії для студентів хіміків-водників

Завантажити прикріплення:

На початку липня 2017 року студенти кафедри Хімічних технологій та водоочищення Культенко Валентина, Редька Катерина, Купцова Марія, Чемерис Віктор та Коваленко Анастасія повернулися з Норвегії, де вони впродовж 3-х тижнів проходили навчання в літній школі при Норвезькому університеті природничих наук NMBU (Norwegian University of Life Sciences) в рамках проекту «Водна Гармонія Еразмус+». Разом зі студентами з Таджикистану, Китаю, Казахстану, Шрі Ланки, Німеччини, Білорусі, Бангладеш, Киргизстану, Кенії, Уганди, Південного Судану, Америки, Канади, Північної Кореї, Японії та Молдови вони відвідували лекції та практичні заняття присвячені актуальним питанням водопостачання та водовідведення. З метою ознайомлення з сучасними та високотехнологічними підприємствами, для студентів були організовані екскурсії на станції по очистці стічних вод та підготовці питної води для міста Осло в Норвегії. Унікальною можливістю для студентів стала однотижнева поїздка на Шпіцберген в університет UNIS (University Centrein Svalbard), яка включала в себе аудиторні заняття та здачу іспиту по спеціальному курсу «Водний менеджмент в холодному кліматі». Для наших студентів ця поїздка була надзвичайною тому, що дивовижність Шпіцбергену важко описати, це тільки треба бачити своїми очима, а в рамках екскурсій вони відвідали супутникову станцію KSAT (Kongsberg Satellite Services), водоочисні станції та споруди, а також отримали можливість спостерігати полярний день, що триває 24 години. По завершенню літньої школи студенти кафедри ХТВ успішно здали іспит комісії, що складалась з викладачів NMBUта інших країн під керівництвом професора Харши Ратнавіри та також прийняли участь у святковій церемонії закриття літнього курсу і заключному святковому обіді, який приготували для них аспіранти та студенти норвезького університету.

Після повернення додому, наших студентів чекає головне випробування – це здача іспитів для вступу в магістратуру за спеціальністю «Хімічні технології та інженерія» за освітньою програмою: Хімічні технології водоочищення. Побажаємо їм успіху та здійснення мрій на благо нашої рідної України.

Пропонуємо також переглянути презентацію, підготовлену учасниками літньої школи в Норвегії.