,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Будівельний факультет Кафедра хімічних технологій та водоочищення Новини кафедри Студенти кафедри ХТВ, пройшли навчання в Норвегії в рамках проекту Water Harmony
Субота, 28 липня 2018 14:05

Студенти кафедри ХТВ, пройшли навчання в Норвегії в рамках проекту Water Harmony

Студенти кафедри ХТВ, пройшли навчання в Норвегії в рамках проекту Water Harmony
Завантажити прикріплення:

Студенти кафедри Хімічних технологій та водоочищення, Якименко Ірина та Кикоть Ольга пройшли тритижневе навчання в Норвезьких університетах в рамках проекту Water Harmony Eurasia-II. Кандидатури були вибрані шляхом конкурсного відбору, в якому могли взяти участь всі охочі. За результатами пройденого тестування (знання англійської та сфери водопідготовки та водоочистки) саме ці студенти отримали право представити наш університет в міжнародному обміні. Про програму навчання далі розповідає Кикоть Ольга. Також вона разом з колегою підготували коротку презентацію, яка додана до цієї статті.

Навчання влітку… Звучить не дуже привабливо та весело. Але проект «WaterHarmony» показав, що це може бути просто захоплююче. Три тижні навчання в Норвегії це море позитивних емоцій, цікаві лекції, досвідчені викладачі, нові знайомства, інтернаціональний колектив, вражаючі подорожі та безліч незабутніх вражень.

Перший тиждень ми провели на острові Свальбард в містечку Лонгїр – це найпівнічніше поселення, в якому проживає більше 1000 мешканців. Суворий арктичний клімат, крижані води Північного льодовитого океану, яскраве сонце вдень і вночі, гори вкриті снігом аж ніяк не відлякують, а навпаки чим довше там живеш – тим більше тебе охоплює «полярна лихоманка». Лекції були присвячені холодному клімату та змінами в ньому та проходили в найпівнічішому університеті у світі.

Наступні два тижні ми провели в студмістечку Ос, що за 30 км від Осло. Це місто зустріло нас аномальною спекою, як для Норвегії, тому зранку ми ходили на лекції, вивчали різні методи очищення води, виконували лабораторні роботи, а ввечері брали велосипеди і їхали купатися на Норвезьке море.

Окрім европейців та студентів з колишнього СРСР, були представники з Бангладешу, Шрі Ланки, Південного Судану, Ефіопії, Камбоджі, Кенії, Уганди, Канади, США та Китаю. Неймовірно вражає те, які всі різні, але дружні. Навіть влаштували фестиваль національної кухні: кожна країна презентувала свою національну страву. Ми, українці, звичайно приготували вареники, і на десерт – млинці з джемом. Всім припали до душі наші страви, особливо місцевим українцям, які там навчаються і викладають.

Концепція норвезьких лекцій досить відрізнялась від звичних українських. Там лекції були у вигляді презентації, що забезпечувало наочність і ще більшу зацікавленість аудиторії. Звичайно, і програмно-технічне забезпечення там на вищому рівні. Але це лише означає, що Україні є до чого прагнути і куди розвиватись.

Закінчивши «Summerschool2018» в Норвегії, я розумію наскільки важлива співпраця з іншими державами для досягнення нашої спільної мети – зробити воду безпечним та доступним ресурсом для кожного жителя нашої планети.

 

Ольга Кикоть