Ви тут: ЧДТУ Будівельний факультет Кафедра безпеки життєдіяльності Новини кафедри Захід «Дотримуйся правил з електромагнітної безпеки» відбувся!
Четвер, 27 квітня 2017 09:51

Захід «Дотримуйся правил з електромагнітної безпеки» відбувся!

Ідея проведення Всесвітнього Дня охорони праці бере початок від Дня вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі. Він вперше був організований американськими та канадськими робітниками в 1989 році.
У 1996 році Міжнародна організація праці (МОП) приєдналась до ініціативи Міжнародної конференції вільних профспілок про визнання 28 квітня Всесвітнім Днем охорони праці, який вперше офіційно був відзначений в 2003 році.
Метою Дня охорони праці було привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, виявити на скільки створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню смертності на робочих місцях. З огляду на тяжкість наслідків від нещасних випадків і захворювань, пов’язаних з працею на виробництві та, зважаючи на необхідність створення належних умов праці для людини за принципом пріоритетності її життя та здоров’я,
За оцінками МОП: щодня в світі в середньому близько 5000 чоловік вмирають в результаті нещасних випадків та захворюваності на виробництві, сумарно досягаючи за рік від 2 до 2,3 мільйона випадків виробничої обумовленої смертності. З цього числа близько 350 000 випадків становлять нещасні випадки зі смертельним результатом і близько 1,7-2 мільйони смертей, викликаних пов'язаними із професійними захворюваннями.
Щорічно у понад 100 країнах світу відзначають День охорони праці.( За матеріалами km.dsp.gov.ua )

Кафедра безпеки життєдіяльності в рамках тижня Охорони праці та Цивільногот захисту провела захід "Дотримуйся правил електромагнітної безпеки", який відбувся 25 квітня у холі І корпусу. Присутні на цьому заході могли побачити, як співробітники кафедри за допомогою електронного приладу вимірювали рівні електромагнітного випромінювання різної побутової та офісної техніки (мікрохвильової печі, ноутбука, планшета і т.д.). Найбільшу зацікавленість відвідувачі проявили до безпечності власних мобільних пристроїв. Кожен мав можливість отримати вичерпну інформацію про вплив "мобільного помічника" на стан здоров'я та про необхідні заходи покращення електромагнітного захисту. Рівні електромагнітного випромінювання особистих засобів зв'язку вимірювались у режимах очікування, під час отримання сигналу виклику та під час розмови. Найгірші показники мали найдешевші моделі, проте і не всі дорогі телефони могли показати надійний результат. Радує те, що наші громадяни зацікавлені в збереженні свого здоров'я, а це й є показник необхідності проведення подібних заходів.