Ви тут: ЧДТУ Будівельний факультет Кафедра безпеки життєдіяльності Новини кафедри Міжвузівський круглий стіл до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи
Неділя, 24 квітня 2016 22:25

Міжвузівський круглий стіл до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи

20 квітня у Черкаському інституті пожежної безпеки ім.Героїв Чорнобиля НУЦЗ України відбувся міжвузівський круглий стіл до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи. У заході, тематика якого – «Чорнобильська катастрофа: проблеми минулого, сучасного і майбутнього», окрім господаріввзяли участь представники кафедр безпеки життєдіяльності,історії України та суспільних дисциплін нашого вишу. Були присутні викладачі з Національного університету ім. Богдана Хмельницького, Медичного коледжу.

Також учасниками круглого столу були і ліквідатори тої страшної аварії та її наслідків: генерал-майор вн. сл. Віктор Попков, генерал-майор вн. сл. Микола Шкарабура, заступник голови Всеукраїнської громадської організації «Прип’ять-10» Олег Телятніков, президент Міжнародної громадської організації інвалідів війни, Чорнобиля та вдів, чоловіки яких загинули від гострої променевої хвороби «Промінь 2-5» Олександр Зеленцов, віце-президент цієї організації Микола Батечко та її члени Василь Давиденко і Валерій Дацько, викладач циклу хірургічних дисциплін Черкаського медичного коледжу Сергій Дмітрієв. Беспосередні учасники ліквідації аварії в своїх спогадах про ті, вже далекі, часи наголосили факти про певні прорахунки керівництва та про героїзм простих людей.

Науковці виступили з доповідями, де аналізувались наслідки катастрофи та шляхи їх подолання. Вшанували пам’ять загиблих Героїв Чорнобиля під час проведення круглого столу хвилиною мовчання та покладанням квітів до Монументу Героям Чорнобиля, встановленого на території інституту.

Слава героям Чорнобиля, живим і загиблим! Без їх відданості та професіоналізму наслідки Чорнобильського лиха були б набагато страшнішими.