Ви тут: ЧДТУ Будівельний факультет Кафедра безпеки життєдіяльності Новини кафедри Круглий стіл на тему: «ВИЖИВАННЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ГІБРИДНОЇ ВІЙНИ».
Четвер, 12 березня 2015 23:20

Круглий стіл на тему: «ВИЖИВАННЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ГІБРИДНОЇ ВІЙНИ».

З ініціативи кафедри безпеки життєдіяльності 11 березня 2015 року в Черкаському державному технологічному університеті відбувся круглий стіл на тему: «ВИЖИВАННЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ГІБРИДНОЇ ВІЙНИ».

Головна мета проведення круглого столу - розробка рекомендацій щодо змісту найбільш актуальних тем, пов’язаних з виживанням населення в умовах гібридної війни та формування пропозицій щодо удосконалення змісту робочої програми з дисципліни «Цивільний захист» у ВНЗ.

В роботі круглого столу взяли участь:

Качала Тамара Миколаївна – ректор ЧДТУ, доктор економічних наук, професор.

Коломієць Олександр Борисович – заступник начальника Головного управління департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи - начальник управління оперативного планування заходів цивільного захисту та оперативно – чергової служби.

Сташенко Сергій Іванович - перший заступник начальника Управління ДСНС  у Черкаській області.

Биков Валентин Іванович - завідувач кафедри безпеки життєдіяльності ЧДТУ, доктор технічних наук, професор.

Бабак Олександр Володимирович – начальник відділу організації заходів цивільного захисту Управління ДСНС у Черкаській області, полковник служби цивільного захисту.

Гончаров Юрій Андрійович – заступник голови Черкаської міської ради з питань діяльності виконавчих органів ради, голова комісії з питань ТЕБ та НС.

Коцюруба Володимир Полікарпович – директор департаменту соціальної політики Черкаської міської ради, заступник голови ради  з питань безпечної життєдіяльності населення м.Черкаси.

Биков Олексій Сергійович – начальник Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Черкаської області, підполковник служби цивільного захисту.

Дроговоз Юрій Борисович – начальник обласних та міста Черкаси курсів удосконалення керівних кадрів Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Черкаської області.

Лазуренко Валентин Миколайович - проректор з гуманітарно-виховних питань ЧДТУ, доктор історичних наук, професор кафедри історії України та суспільних дисциплін.

Стадник Ірина Юріївна – в.о. завідувача кафедри історії України та суспільних дисциплін ЧДТУ, кандидат історичних наук, доцент.

Кожем’якіна Оксана Миколаївна – кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії ЧДТУ.

Строкань Олексій Олексійович – провідний спеціаліст з питань цивільної оборони та пожежної безпеки ЧДТУ.

Ротте Сергій Вікторович – кандидат технічних наук, доцент кафедри безпеки життєдіяльності ЧДТУ.

Гайова Юлія Юріївна – кандидат біологічних наук, доцент кафедри безпеки життєдіяльності ЧДТУ.

Кожем’якін Олексій Сергійович – старший викладач кафедри безпеки життєдіяльності ЧДТУ.

Цікановський Володимир Леонідович – старший викладач кафедри безпеки життєдіяльності ЧДТУ, член ради  з питань безпечної життєдіяльності населення м.Черкаси.

Пшенишна Наталія Миколаївна – викладач кафедри безпеки життєдіяльності ЧДТУ.

Були розглянуті наступні питання:

1. Виконання рішень Уряду України щодо вдосконалення територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту. Стан цивільного захисту в місті та області, діяльність Управління ДСНС України у Черкаській області в режимі підвищеної готовності: проблеми та шляхи їх вирішення.

2. Рекомендації з підготовки та проведення теоретичних та практичних занять з цивільного захисту серед учасників навчально-виховного процесу та працівників  ЧДТУ.

3. Сучасні технології інформаційно-психологічного впливу на населення.

4. Практичні рекомендації з комплектації «Тривожної валізи».

5. Тактико–технічні параметри та вражаючі фактори зброї, яка використовується в Україні під час ведення гібридної війни.

6. Сучасні вимоги до змісту дисципліни «Цивільний захист» у ВНЗ. Пропозиції щодо проекту наказу «Про організацію та удосконалення навчання з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту у вищих навчальних закладах України».

Учасники круглого столу розробили рекомендації щодо змісту найбільш актуальних тем, пов’язаних з виживанням населення в умовах гібридної війни. Було відзначено, що останнім часом в нашій державі проводиться ретельна робота із забезпечення цивільного захисту, саме тому вищим навчальним закладам важливо постійно взаємодіяти з усіма державними структурами, компетенцією яких, зокрема, є цивільний захист населення міста та області та забезпечення поширення життєво важливої інформації серед студентської молоді, педагогічного колективу та пересічних громадян.