,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Архітектурно-конструкторський центр

Архітектурно-конструкторський центр

Директор АКЦ      Холковський Валерій Михайлович, к.312 корпус №4 т. 73-02-24

 

Створений у 2002 р. за ініціативою ректора університету Ю.Г. Леги і проректора з науково-педагогічної роботи та соціально-економічного розвитку В.М. Яценка архітектурно-конструкторський центр забезпечує надання практичної професійної допомоги при вирішенні актуальних питань підняття на вищий сучасний рівень наявної матеріальної бази і всієї обслуговуючої інфраструктури. Для досягнення цієї мети архітектурно-конструкторському центру доручено поступово опрацьовувати на досконалому технічному рівні проектно-кошторисну документацію для забезпечення визначеного обсягу робіт з реконструкції, упорядкування, модернізації і розвитку об’єктів всього комплексу університету при дотриманні вимог гарантованої якості й оптимальної вартості виконання робіт.

По суті, створено міні-проектний інститут багатопрофільного напряму професійно-технічної і творчої діяльності, програмним завданням якого є розробка проектної документації для забезпечення власних потреб університету без урахування поки що замовлень інших суб’єктів будівельно-господарської діяльності.

Очолив новоутворений підрозділ заслужений архітектор України В.М. Холковський, який має досвід практичної діяльності у сфері містобудування та архітектури понад 40 років. До кадрового складу творчого колективу центру увійшли фахівці високого рівня кваліфікації зі значним досвідом у сфері містобудування, проектування і будівельної практики. Керівні спеціалісти центру у свій час професійно вирішували питання розбудови технологічного інституту з розміщенням і проектуванням нових навчальних корпусів, їдальні і гуртожитків у комплексі існуючого студентського містечка.

Для опрацювання проектної документації і необхідних конструкторських розробок отримана відповідна державна ліцензія під гарантовану якість та дотримання діючих будівельних нормативів і стандартів. Створено належну матеріальну базу для забезпечення діяльності підрозділу з обладнанням приміщень і робочих місць проектувальників, оснащених сучасним комп’ютерним устаткуванням.

Професійно-творчою заявкою архітектурно-конструкторського центру стала розробка проекту дизайну та сучасного архітектурного оздоблення головної актової зали з фойє і допоміжними приміщеннями, інтер’єри основних приміщень їдальні, електронного читального залу бібліотеки, меморіальної аудиторії ім. професора Ю.П. Кунченка  та ін., що належно оцінені відвідувачами.

Виконані роботи з проектування ще одного важливого об’єкта – реконструкція і переобладнання приміщень спортивного залу в навчальному корпусі № 2 під читальний зал бібліотеки з утворенням другого поверху в габаритах існуючого приміщення. Серед першочергових завдань проектного забезпечення прогнозованого обсягу робіт на найближчу перспективу можна навести перелік основних об’єктів: завершення реконструкції головних фасадів навчального корпусу № 1 з оновленням інтер’єрів приміщень вестибюльної групи, переобладнання кінозалу під кінопалац, спорудження купольного прозорого покриття існуючого літнього саду; реконструкція головного входу та інтер’єрів вестибюля навчального корпусу № 2; ландшафтна реконструкція і благоустрій головної площі університету по бульвару Т. Шевченка з облаштуванням площі знань, підходів до навчальних корпусів № 1, 2, 3 із зеленими зонами і майданчиками різного функціонального призначення, обладнаними сучасними малими архітектурними формами, встановленням скульптури з символікою університету і меморіальної стели; капітальний ремонт і реконструкція фасадів та інтер’єру вхідного вестибюля навчального корпусу № 4. У перспективі планується його реконструкція і добудова з удосконаленням планувального рішення на основі раціонального використання існуючих площ і конструкцій будівлі. Це дасть можливість збільшити площу навчальних і допоміжних приміщень на 800 м2 з додатковим розміщенням кінозалу на 200 місць, конференц-залу на 120 місць, кількох навчальних аудиторій, в яких є нагальна потреба в умовах збільшення контингенту студентів та інтенсифікації навчальних процесів; роботи з проектного забезпечення благоустрою і впорядкування бази відпочинку "Рось" з утворенням зони оздоровлення, штучних озер з альпінарієм, ландшафтним озелененням парку, спортивних майданчиків тощо.

Розроблено новий генеральний план забудови і благоустрою території ЧДТУ по бульвару Т. Шевченка в межах вулиць Чехова, Вербовецького, Гоголя, що погоджений до реалізації архітектурно-містобудівною радою міста Черкаси. Передбачається реконструкція й упорядкування об’єктів спортивного комплексу університету з модернізацією і доведенням до сучасних стандартів існуючих спортивних корпусів і стадіону з ігровими майданчиками.

Весь окреслений обсяг робіт з комплексного переустрою і докорінного удосконалення матеріальної бази університету розрахований на довгостроковий період реалізації і визначає основний напрям професійно-творчої діяльності архітектурно-конструкторського центру.